CR-03FP7---20K
CR-03FP7---20K
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-03FP7---20K
LIXINC Part # CR-03FP7---20K
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 20K OHM 1% 1/4W 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-03FP7---20K PCB Footprint and Symbol
CR-03FP7---20K Specifications
Part Number:CR-03FP7---20K
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :20 kOhms
Supplier Device Package :0603
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%