AS03JTE1801A
AS03JTE1801A
Enlarge
For Reference Only
Part Number AS03JTE1801A
LIXINC Part # AS03JTE1801A
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 1.8K OHM 5% 1/10W 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AS03JTE1801A PCB Footprint and Symbol
AS03JTE1801A Specifications
Part Number:AS03JTE1801A
Brand:Texas Instruments
Composition :-
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :1.8 kOhms
Supplier Device Package :0603
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%