AS02FTEW3302
AS02FTEW3302
Enlarge
For Reference Only
Part Number AS02FTEW3302
LIXINC Part # AS02FTEW3302
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 33K OHM 1% 1/8W 0402
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AS02FTEW3302 PCB Footprint and Symbol
AS02FTEW3302 Specifications
Part Number:AS02FTEW3302
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0402 (1005 Metric)
Power (Watts) :0.125W, 1/8W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :33 kOhms
Supplier Device Package :0402
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%