AS03JTE1003
AS03JTE1003
Enlarge
For Reference Only
Part Number AS03JTE1003
LIXINC Part # AS03JTE1003
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 100K OHM 5% 1/10W 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models AS03JTE1003 PCB Footprint and Symbol
AS03JTE1003 Specifications
Part Number:AS03JTE1003
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :100 kOhms
Supplier Device Package :0603
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%