SWR13JTEU1003
SWR13JTEU1003
Enlarge
For Reference Only
Part Number SWR13JTEU1003
LIXINC Part # SWR13JTEU1003
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 100K OHM 5% 1/2W 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SWR13JTEU1003 PCB Footprint and Symbol
SWR13JTEU1003 Specifications
Part Number:SWR13JTEU1003
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :0.5W, 1/2W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :100 kOhms
Supplier Device Package :1210
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%