CR-12FL4--5K23
CR-12FL4--5K23
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-12FL4--5K23
LIXINC Part # CR-12FL4--5K23
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 5.23K OHM 1% 1W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-12FL4--5K23 PCB Footprint and Symbol
CR-12FL4--5K23 Specifications
Part Number:CR-12FL4--5K23
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :5.23 kOhms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±1%