CR-12JP4---4R3
CR-12JP4---4R3
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-12JP4---4R3
LIXINC Part # CR-12JP4---4R3
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 4.3 OHM 5% 2W 2512
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-12JP4---4R3 PCB Footprint and Symbol
CR-12JP4---4R3 Specifications
Part Number:CR-12JP4---4R3
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :2W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :4.3 Ohms
Supplier Device Package :2512
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±5%