CR-05BE7---20K
CR-05BE7---20K
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-05BE7---20K
LIXINC Part # CR-05BE7---20K
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 20K OHM 0.1% 1/8W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-05BE7---20K PCB Footprint and Symbol
CR-05BE7---20K Specifications
Part Number:CR-05BE7---20K
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.125W, 1/8W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :20 kOhms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±0.1%