SWR05JTFV3R30
SWR05JTFV3R30
Enlarge
For Reference Only
Part Number SWR05JTFV3R30
LIXINC Part # SWR05JTFV3R30
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 3.3 OHM 5% 1/4W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SWR05JTFV3R30 PCB Footprint and Symbol
SWR05JTFV3R30 Specifications
Part Number:SWR05JTFV3R30
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :3.3 Ohms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±5%