RT-05NL7--430K
RT-05NL7--430K
Enlarge
For Reference Only
Part Number RT-05NL7--430K
LIXINC Part # RT-05NL7--430K
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 430K OHM 0% - 10% 1/8W 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models RT-05NL7--430K PCB Footprint and Symbol
RT-05NL7--430K Specifications
Part Number:RT-05NL7--430K
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :0.125W, 1/8W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :430 kOhms
Supplier Device Package :0805
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :0%, -10%