CS10FTFTR191
CS10FTFTR191
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS10FTFTR191
LIXINC Part # CS10FTFTR191
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 191M OHM 1% 1W 2010
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS10FTFTR191 PCB Footprint and Symbol
CS10FTFTR191 Specifications
Part Number:CS10FTFTR191
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :2010 (5025 Metric)
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Ratings :-
Resistance :191 mOhms
Supplier Device Package :2010
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±1%