CR-03JA7--130K
CR-03JA7--130K
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-03JA7--130K
LIXINC Part # CR-03JA7--130K
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 130K OHM 5% 1/10W 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-03JA7--130K PCB Footprint and Symbol
CR-03JA7--130K Specifications
Part Number:CR-03JA7--130K
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :0.1W, 1/10W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :130 kOhms
Supplier Device Package :0603
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%