CR-01FA6--604R
CR-01FA6--604R
Enlarge
For Reference Only
Part Number CR-01FA6--604R
LIXINC Part # CR-01FA6--604R
Manufacturer Viking Tech
Category
Description RES 604 OHM 1% 1/20W 0201
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CR-01FA6--604R PCB Footprint and Symbol
CR-01FA6--604R Specifications
Part Number:CR-01FA6--604R
Brand:Texas Instruments
Composition :Thick Film
Failure Rate :-
Features :Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :0.05W, 1/20W
Product Status :Active
Ratings :AEC-Q200
Resistance :604 Ohms
Supplier Device Package :201
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±1%