CC1210KKX7R0BB474
CC1210KKX7R0BB474
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210KKX7R0BB474
LIXINC Part # CC1210KKX7R0BB474
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.47UF 100V X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210KKX7R0BB474 PCB Footprint and Symbol
CC1210KKX7R0BB474 Specifications
Part Number:CC1210KKX7R0BB474
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.47 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Thickness (Max) :-
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :100V