CC1210KKX7R0BB124
CC1210KKX7R0BB124
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1210KKX7R0BB124
LIXINC Part # CC1210KKX7R0BB124
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.12UF 100V X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1210KKX7R0BB124 PCB Footprint and Symbol
CC1210KKX7R0BB124 Specifications
Part Number:CC1210KKX7R0BB124
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.12 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Thickness (Max) :-
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :100V