SQS16B2200GSLF
SQS16B2200GSLF
Enlarge
For Reference Only
Part Number SQS16B2200GSLF
LIXINC Part # SQS16B2200GSLF
Manufacturer TT Electronics
Category
Description RES ARRAY 15 RES 220 OHM 16SSOP
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models SQS16B2200GSLF PCB Footprint and Symbol
SQS16B2200GSLF Specifications
Part Number:SQS16B2200GSLF
Brand:Texas Instruments
Applications :-
Circuit Type :Bussed
Mounting Type :Surface Mount
Number of Pins :16
Number of Resistors :15
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Power Per Element :100mW
Product Status :Obsolete
Resistance (Ohms) :220
Resistor Matching Ratio :-
Resistor-Ratio-Drift :-
Supplier Device Package :16-QSOP, 16-SSOP
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±2%