GW10J15K0E
GW10J15K0E
Enlarge
For Reference Only
Part Number GW10J15K0E
LIXINC Part # GW10J15K0E
Manufacturer Ohmite
Category
Description RES CAP BLEEDER 15K OHM 5% 10W
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GW10J15K0E PCB Footprint and Symbol
GW10J15K0E Specifications
Part Number:GW10J15K0E
Brand:Texas Instruments
Applications :Capacitor Discharge
Composition :Wirewound
Impedance :-
Mounting Type :Capacitor, 22mm Pitch
Operating Temperature :-55°C ~ 200°C
Power (Watts) :10W
Product Status :Active
Resistance :15 kOhms
Temperature Coefficient :±100ppm/°C
Tolerance :±5%