CF1/4W15RJTB
CF1/4W15RJTB
Enlarge
For Reference Only
Part Number CF1/4W15RJTB
LIXINC Part # CF1/4W15RJTB
Manufacturer Lumimax Optoelectronics Technology
Category
Description Carbon film fixed resistor, 1/4W
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CF1/4W15RJTB PCB Footprint and Symbol
CF1/4W15RJTB Specifications
Part Number:CF1/4W15RJTB
Brand:Texas Instruments
Composition :Carbon Film
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.25W, 1/4W
Product Status :Active
Resistance :15 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :-500/ +350ppm/°C
Tolerance :±5%