MF1W300KFTB
MF1W300KFTB
Enlarge
For Reference Only
Part Number MF1W300KFTB
LIXINC Part # MF1W300KFTB
Manufacturer Lumimax Optoelectronics Technology
Category
Description Metal film fixed resistor, 1W, 3
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MF1W300KFTB PCB Footprint and Symbol
MF1W300KFTB Specifications
Part Number:MF1W300KFTB
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Resistance :300 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±1%