CF1W12RJT
CF1W12RJT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CF1W12RJT
LIXINC Part # CF1W12RJT
Manufacturer Lumimax Optoelectronics Technology
Category
Description Carbon film fixed resistor, 1W,
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CF1W12RJT PCB Footprint and Symbol
CF1W12RJT Specifications
Part Number:CF1W12RJT
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Resistance :12 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±350ppm/°C
Tolerance :±5%