CF1W680KJT
CF1W680KJT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CF1W680KJT
LIXINC Part # CF1W680KJT
Manufacturer Lumimax Optoelectronics Technology
Category
Description Carbon film fixed resistor, 1W,
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CF1W680KJT PCB Footprint and Symbol
CF1W680KJT Specifications
Part Number:CF1W680KJT
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Resistance :680 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :0/ -500ppm/°C
Tolerance :±5%