MF2W100RFTB
MF2W100RFTB
Enlarge
For Reference Only
Part Number MF2W100RFTB
LIXINC Part # MF2W100RFTB
Manufacturer Lumimax Optoelectronics Technology
Category
Description Metal film fixed resistor, 2W, 1
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MF2W100RFTB PCB Footprint and Symbol
MF2W100RFTB Specifications
Part Number:MF2W100RFTB
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Film
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 155°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :2W
Product Status :Active
Resistance :100 Ohms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±1%