CC1812JKNPO9BN822
CC1812JKNPO9BN822
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1812JKNPO9BN822
LIXINC Part # CC1812JKNPO9BN822
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 8200PF 50V C0G/NPO 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1812JKNPO9BN822 PCB Footprint and Symbol
CC1812JKNPO9BN822 Specifications
Part Number:CC1812JKNPO9BN822
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :8200 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V