600S330GW250XT
600S330GW250XT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 600S330GW250XT
LIXINC Part # 600S330GW250XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 33PF 250V NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 600S330GW250XT PCB Footprint and Symbol
600S330GW250XT Specifications
Part Number:600S330GW250XT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :33 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±2%
Voltage - Rated :250V