CQ0805ARNPOYBN1R2
CQ0805ARNPOYBN1R2
Enlarge
For Reference Only
Part Number CQ0805ARNPOYBN1R2
LIXINC Part # CQ0805ARNPOYBN1R2
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 1.2PF 250V C0G/NPO 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CQ0805ARNPOYBN1R2 PCB Footprint and Symbol
CQ0805ARNPOYBN1R2 Specifications
Part Number:CQ0805ARNPOYBN1R2
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :1.2 pF
Failure Rate :-
Features :-
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.05pF
Voltage - Rated :250V