CC1812JKX7RBBB104
CC1812JKX7RBBB104
Enlarge
For Reference Only
Part Number CC1812JKX7RBBB104
LIXINC Part # CC1812JKX7RBBB104
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.1UF 500V X7R 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CC1812JKX7RBBB104 PCB Footprint and Symbol
CC1812JKX7RBBB104 Specifications
Part Number:CC1812JKX7RBBB104
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.1 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :500V