CS1812KKX7RYBB474
CS1812KKX7RYBB474
Enlarge
For Reference Only
Part Number CS1812KKX7RYBB474
LIXINC Part # CS1812KKX7RYBB474
Manufacturer YAGEO
Category
Description CAP CER 0.47UF 250V X7R 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CS1812KKX7RYBB474 PCB Footprint and Symbol
CS1812KKX7RYBB474 Specifications
Part Number:CS1812KKX7RYBB474
Brand:Texas Instruments
Applications :Boardflex Sensitive
Capacitance :0.47 µF
Failure Rate :-
Features :Soft Termination
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :250V