Y0025200K000S0L
Y0025200K000S0L
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y0025200K000S0L
LIXINC Part # Y0025200K000S0L
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 200K OHM 1/2W .001% AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y0025200K000S0L PCB Footprint and Symbol
Y0025200K000S0L Specifications
Part Number:Y0025200K000S0L
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Non-Inductive
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.5W, 1/2W
Product Status :Active
Resistance :200 kOhms
Supplier Device Package :-
Temperature Coefficient :±2ppm/°C
Tolerance :±0.001%