Y0105800K000T9L
Y0105800K000T9L
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y0105800K000T9L
LIXINC Part # Y0105800K000T9L
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 800K OHM 0.01% 0.6W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y0105800K000T9L PCB Footprint and Symbol
Y0105800K000T9L Specifications
Part Number:Y0105800K000T9L
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Non-Inductive
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.6W
Product Status :Active
Resistance :800 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±2ppm/°C
Tolerance :±0.01%