Y1754600K000B0L
Y1754600K000B0L
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y1754600K000B0L
LIXINC Part # Y1754600K000B0L
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 600K OHM 0.1% 0.7W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y1754600K000B0L PCB Footprint and Symbol
Y1754600K000B0L Specifications
Part Number:Y1754600K000B0L
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Non-Inductive
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.7W
Product Status :Active
Resistance :600 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±0.1%