Y4726200K000S9L
Y4726200K000S9L
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y4726200K000S9L
LIXINC Part # Y4726200K000S9L
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 200K OHM 1W 0.001% AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y4726200K000S9L PCB Footprint and Symbol
Y4726200K000S9L Specifications
Part Number:Y4726200K000S9L
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Non-Inductive
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :4
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Axial - 4 Leads
Power (Watts) :1W
Product Status :Active
Resistance :200 kOhms
Supplier Device Package :-
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±0.001%