Y1756800K000S0L
Y1756800K000S0L
Enlarge
For Reference Only
Part Number Y1756800K000S0L
LIXINC Part # Y1756800K000S0L
Manufacturer VPG Foil
Category
Description RES 800K OHM 0.9W 0.001% AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models Y1756800K000S0L PCB Footprint and Symbol
Y1756800K000S0L Specifications
Part Number:Y1756800K000S0L
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Foil
Failure Rate :-
Features :Non-Inductive
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :0.9W
Product Status :Active
Resistance :800 kOhms
Supplier Device Package :-
Temperature Coefficient :±0.2ppm/°C
Tolerance :±0.001%