PF1262-50KF1
PF1262-50KF1
Enlarge
For Reference Only
Part Number PF1262-50KF1
LIXINC Part # PF1262-50KF1
Manufacturer Riedon
Category
Description RES 50K OHM 1% 20W TO126
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PF1262-50KF1 PCB Footprint and Symbol
PF1262-50KF1 Specifications
Part Number:PF1262-50KF1
Brand:Texas Instruments
Composition :Thin Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense, Flame Proof, Safety
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 175°C
Package / Case :TO-126-2
Power (Watts) :20W
Product Status :Last Time Buy
Resistance :50 kOhms
Supplier Device Package :TO-126
Temperature Coefficient :±50ppm/°C
Tolerance :±1%