PF1262-0R015J1
PF1262-0R015J1
Enlarge
For Reference Only
Part Number PF1262-0R015J1
LIXINC Part # PF1262-0R015J1
Manufacturer Riedon
Category
Description RES 0.015 OHM 5% 20W TO126
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PF1262-0R015J1 PCB Footprint and Symbol
PF1262-0R015J1 Specifications
Part Number:PF1262-0R015J1
Brand:Texas Instruments
Composition :Thin Film
Failure Rate :-
Features :Current Sense, Flame Proof, Safety
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 175°C
Package / Case :TO-126-2
Power (Watts) :20W
Product Status :Last Time Buy
Resistance :15 mOhms
Supplier Device Package :TO-126
Temperature Coefficient :±250ppm/°C
Tolerance :±5%