ROX600300KKNEMP
ROX600300KKNEMP
Enlarge
For Reference Only
Part Number ROX600300KKNEMP
LIXINC Part # ROX600300KKNEMP
Manufacturer Vishay / Dale
Category
Description RES 300K OHM 10% 28W AXIAL
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models ROX600300KKNEMP PCB Footprint and Symbol
ROX600300KKNEMP Specifications
Part Number:ROX600300KKNEMP
Brand:Texas Instruments
Composition :Metal Oxide Film
Failure Rate :-
Features :Flame Proof, High Voltage, Safety
Height - Seated (Max) :-
Number of Terminations :2
Operating Temperature :-55°C ~ 230°C
Package / Case :Axial
Power (Watts) :28W
Product Status :Obsolete
Resistance :300 kOhms
Supplier Device Package :Axial
Temperature Coefficient :±200ppm/°C
Tolerance :±10%