MF52A202J3470
MF52A202J3470
Enlarge
For Reference Only
Part Number MF52A202J3470
LIXINC Part # MF52A202J3470
Manufacturer Cantherm
Category
Description THERMISTOR NTC 2KOHM 3470K BEAD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models MF52A202J3470 PCB Footprint and Symbol
MF52A202J3470 Specifications
Part Number:MF52A202J3470
Brand:Texas Instruments
B Value Tolerance :-
B0/50 :-
B25/100 :-
B25/50 :3470K
B25/75 :-
Length - Lead Wire :-
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :Bead
Power - Max :50 mW
Product Status :Active
Resistance in Ohms @ 25°C :2k
Resistance Tolerance :±5%