PANR302395
PANR302395
Enlarge
For Reference Only
Part Number PANR302395
LIXINC Part # PANR302395
Manufacturer Ametherm
Category
Description THERMISTOR NTC 3KOHM 3950K BEAD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models PANR302395 PCB Footprint and Symbol
PANR302395 Specifications
Part Number:PANR302395
Brand:Texas Instruments
B Value Tolerance :-
B0/50 :3950K
B25/100 :-
B25/50 :-
Length - Lead Wire :-
Mounting Type :Free Hanging
Operating Temperature :-
Package / Case :Bead with Terminal
Power - Max :125 mW
Product Status :Active
Resistance in Ohms @ 25°C :3k