KR501D0J
KR501D0J
Enlarge
For Reference Only
Part Number KR501D0J
LIXINC Part # KR501D0J
Manufacturer Littelfuse
Category
Description THERMISTOR NTC 500OHM 3250K 0805
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models KR501D0J PCB Footprint and Symbol
KR501D0J Specifications
Part Number:KR501D0J
Brand:Texas Instruments
B Value Tolerance :-
B0/50 :-
B25/100 :-
B25/50 :-
B25/85 :3250K
Length - Lead Wire :-
Mounting Type :Surface Mount
Operating Temperature :-40°C ~ 125°C
Package / Case :0805 (2012 Metric)
Power - Max :300 mW
Product Status :Obsolete
Resistance in Ohms @ 25°C :500
Resistance Tolerance :±5%