B59883C0120A570
B59883C0120A570
Enlarge
For Reference Only
Part Number B59883C0120A570
LIXINC Part # B59883C0120A570
Manufacturer EPCOS (TDK)
Category
Description THERMISTOR PTC 120 OHM 20% RAD
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models B59883C0120A570 PCB Footprint and Symbol
B59883C0120A570 Specifications
Part Number:B59883C0120A570
Brand:Texas Instruments
Mounting Type :Through Hole
Operating Temperature :-40°C ~ 125°C
Package / Case :Radial
Power - Max :-
Product Status :Active
Resistance @ 25°C :120 Ohms
Resistance Tolerance :±20%