100A0R5BP150XT
100A0R5BP150XT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 100A0R5BP150XT
LIXINC Part # 100A0R5BP150XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 0.5PF 150V P90 0505
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 100A0R5BP150XT PCB Footprint and Symbol
100A0R5BP150XT Specifications
Part Number:100A0R5BP150XT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :0.5 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Low ESL
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0505 (1313 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :P90
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :150V