100B1R3CW500XT
100B1R3CW500XT
Enlarge
For Reference Only
Part Number 100B1R3CW500XT
LIXINC Part # 100B1R3CW500XT
Manufacturer American Technical Ceramics
Category
Description CAP CER 1.3PF 500V P90 1111
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 100B1R3CW500XT PCB Footprint and Symbol
100B1R3CW500XT Specifications
Part Number:100B1R3CW500XT
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Capacitance :1.3 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient :P90
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :500V