0603H101N2R2BCU
0603H101N2R2BCU
Enlarge
For Reference Only
Part Number 0603H101N2R2BCU
LIXINC Part # 0603H101N2R2BCU
Manufacturer Frontier Electronics
Category
Description CAP CER 2.2PF 100V C0G/NP0 0603
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models 0603H101N2R2BCU PCB Footprint and Symbol
0603H101N2R2BCU Specifications
Part Number:0603H101N2R2BCU
Brand:Texas Instruments
Applications :RF, Microwave, High Frequency
Capacitance :2.2 pF
Failure Rate :-
Features :High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :0603 (1608 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :100V