CHV1812N3K0101KCT
CHV1812N3K0101KCT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CHV1812N3K0101KCT
LIXINC Part # CHV1812N3K0101KCT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 100PF 3KV C0G/NP0 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CHV1812N3K0101KCT PCB Footprint and Symbol
CHV1812N3K0101KCT Specifications
Part Number:CHV1812N3K0101KCT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :100 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :3000V (3kV)