GMC32X7R156M16NT
GMC32X7R156M16NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC32X7R156M16NT
LIXINC Part # GMC32X7R156M16NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 15UF 16V X7R 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC32X7R156M16NT PCB Footprint and Symbol
GMC32X7R156M16NT Specifications
Part Number:GMC32X7R156M16NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :15 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±20%
Voltage - Rated :16V