GMC31CG6R2B200NT
GMC31CG6R2B200NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC31CG6R2B200NT
LIXINC Part # GMC31CG6R2B200NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 6.2PF 200V C0G/NP0 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC31CG6R2B200NT PCB Footprint and Symbol
GMC31CG6R2B200NT Specifications
Part Number:GMC31CG6R2B200NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :6.2 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.1pF
Voltage - Rated :200V