GMC31CG750F100NT
GMC31CG750F100NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC31CG750F100NT
LIXINC Part # GMC31CG750F100NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 75PF 100V C0G/NP0 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC31CG750F100NT PCB Footprint and Symbol
GMC31CG750F100NT Specifications
Part Number:GMC31CG750F100NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :75 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±1%
Voltage - Rated :100V