GMC32CG822J50NT
GMC32CG822J50NT
Enlarge
For Reference Only
Part Number GMC32CG822J50NT
LIXINC Part # GMC32CG822J50NT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models GMC32CG822J50NT PCB Footprint and Symbol
GMC32CG822J50NT Specifications
Part Number:GMC32CG822J50NT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :8200 pF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±5%
Voltage - Rated :50V