CHV1206N2K03R3CCT
CHV1206N2K03R3CCT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CHV1206N2K03R3CCT
LIXINC Part # CHV1206N2K03R3CCT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 3.3PF 2KV C0G/NP0 1206
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CHV1206N2K03R3CCT PCB Footprint and Symbol
CHV1206N2K03R3CCT Specifications
Part Number:CHV1206N2K03R3CCT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :3.3 pF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1206 (3216 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :C0G, NP0
Tolerance :±0.25pF
Voltage - Rated :2000V (2kV)