CHV1210N500333KZT
CHV1210N500333KZT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CHV1210N500333KZT
LIXINC Part # CHV1210N500333KZT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.033UF 500V 1210
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CHV1210N500333KZT PCB Footprint and Symbol
CHV1210N500333KZT Specifications
Part Number:CHV1210N500333KZT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.033 µF
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1210 (3225 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :-
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :500V