CHV1812N250223KXT
CHV1812N250223KXT
Enlarge
For Reference Only
Part Number CHV1812N250223KXT
LIXINC Part # CHV1812N250223KXT
Manufacturer CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Category
Description CAP CER 0.022UF 250V X7R 1812
Lifecycle Active
RoHS No RoHS Information
EDA/CAD Models CHV1812N250223KXT PCB Footprint and Symbol
CHV1812N250223KXT Specifications
Part Number:CHV1812N250223KXT
Brand:Texas Instruments
Applications :General Purpose
Capacitance :0.022 µF
Failure Rate :-
Features :High Voltage
Height - Seated (Max) :-
Lead Spacing :-
Lead Style :-
Mounting Type :Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :-55°C ~ 125°C
Package / Case :1812 (4532 Metric)
Product Status :Active
Ratings :-
Temperature Coefficient :X7R
Tolerance :±10%
Voltage - Rated :250V